Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balet gala aneb Setkání v Praze opět v ND

24. 3. 2008

Obrazek

Praha - Balet Národního divadla již popáté připravil slavnostní galapředstavení s názvem Balet gala aneb Setkání v Praze, během nějž hvězdy světového baletu společně s předními českými tanečníky představí klenoty klasické i soudobé taneční tvorby. Během večera 24. dubna bude také popatnácté udělena prestižní cena Philip Morris Ballet Flower Award nejlepšímu baletnímu umělci v oboru klasický tanec za rok 2007.

I letos do Prahy zavítají vynikající čeští umělci a zahraniční hosté, kteří se představí v ukázkách ze světového klasického i moderního repertoáru: Filip Barankiewicz ze Stuttgartského baletu, primabalerína Anglického národního baletu Daria Klimentová, bývalí členové holandského souboru NDT tvořící nyní vlastní projekty Nataša Novotná a Václav Kuneš, Lukáš Slavický, sólista Mnichovského Bayerisches Staatsballett, nebo Stanislav Fečo, tanečník a choreograf působící na mnoha světových scénách.

Vedle těchto tanečníků se představí i několik umělců působících na domácích scénách - Nikola Márová, Zuzana Susová, Michal Štípa, Alexandre Katsapov a Jiří Kodym z pražského Národního divadla, Eva Horáková z pražské Laterny magiky a Jana Přibylová, sólistka Národního divadla v Brně.

V průběhu večera, který začne ve 20:00, společnost Philip Morris ČR a.s. udělí již popatnácté prestižní cenu Philip Morris Ballet Flower Award, o jejímž držiteli rozhoduje odborná porota složená z předních českých tanečních odborníků. Předána bude i cena Poupě baletu mladému umělci, který na sebe upozornil již na začátku své kariéry.

autor: ČT24

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

král ke koruně

(Katka :), 26. 4. 2008 23:10)

Milý Michale,
vážně to stálo " za to " !

hodně štěstí

(Barb, 14. 4. 2008 15:20)

Milý Michale,
moc se těším na tento večer.
Přeji Vám, abyste zazářil!